Left Pokračovat v nakupování
Vaše objednávka

V košíku nemáte žádné zboží

Promotion
Read more
Když už mrkev nestačí.
O NAŠICH ZNAČKÁCH

Svět brýlí umí být krásně pestrý

Proto podporujeme značky za kterými vidíme jejich příběhy a originalitu.

FOR ART'S SAKE

Značka For Art's Sake byla založena v roce 2016 a je jednou z největších a nejzajímavějších značek brýlí, která vzešla z Londýna. Tato anglická značka je známá svými odvážnými detaily a nádechem luxusu. Jejich heslo Designed to Delight = designováno k potěšení, můžeme najít v propracovaných detailech brýlí. Brýle jsou vyrobeny z nerezové oceli, která je buď potažena 12ti karátovým zlatem nebo palladiem, díky čemuž jsou brýle hypoalergenní. Zajímavostí jsou sedýlka z křišťálu jadeitu, který má údajně pozitivní a léčivé účinky. Značka vytváří brýle, které kombinují cenově dostupný luxus s výjimečnou ruční kvalitou za dobrou cenu.

For Art's Sake také podporuje některé charitativní organizace. Při každém nákupu darují prostřednictvím Restoring Vision brýle těm, kteří je potřebují a také zasadí jeden strom díky organizaci Trees for the Future.

DABRACH

Dabrach je značka zrozená v oblasti tří krásných italských jezer: Maggiore, Orta a Mergozzo.

Brýle jsou celé ručně vyráběny v Itálii v oblasti Piemont s použitím vysoce kvalitního italského acetátu. Vyrábějí jen malé kolekce brýlí, které se vyznačují výraznými tvary a barvami. Typickým znakem brýlí je i nosník ve tvaru klíčové dírky. Zakladatel Fabiano dbá na veškeré detaily od výběru tva

KOMONO

Komono přináší do světa brýlí svůj elegantní design inspirovaný minimalistickým estetickým vzhledem. Tomu napovídá i samotný název Komono, který v překladu znamená “drobnost/malé věci”. Značka pochází z Belgie a její zakladatelé Raf a Anton dbají na kvalitu brýlí již od roku 2009. Globálně známá módní značka se kromě výroby brýlí věnuje rovněž výrobě hodinek. Pokud hledáte cenově dostupné minimalistické brýle, Komono bude skvělou volbou. Značka je totiž směsí vize (výroba brýlí) a načasování (výroba hodinek).

DICK MOBY

Nizozemská značka Dick Moby představuje udržitelné brýle šetrné k životnímu prostředí. Její zakladatelé milují planetu a zvláště oceán. Jejich heslem je, že důležité je nejen vypadat dobře, ale vypadat dobře pro naši planetu. Brýle vyrábí z biologicky odbouratelných nebo recyklovaných materiálu. Plastové obruby jsou vyrobeny buď z recyklovaného acetátu nebo biodegradovatelného materiálu, který se rozloží za 115 dní v kompostové půdě při specifických podmínkách. Kovové brýlové obruby jsou vytvořeny ze 100% recyklovatelných částí chirurgické oceli a tím pádem jsou hypoalergenní. Plnou ochranu vůči slunci vám ve slunečních modelech budou zabezpečovat skla značky Zeiss. Jejich brýlové obruby ale nejsou specifické pouze udržitelností, jde zároveň o originální designové kousky s propracovanými detaily.

EINSTOFFEN

Švýcarská značka Einsttofen vznikla v roce a jejich inspirací je alpská příroda. Ať už pracují se dřevem, kamenem nebo acetátem, v brýlích Einstoffen je vždy velká část přírody. Jedinečný švýcarský design se postará o to aby každý model elegantně doplňoval vaši vizáž a osobnost. Brýle navrhují výhradně ve Švýcarsku a rádi používají neobvyklé materiály nebo začleňují do brýlí i extravagantní detaily. Každá obruba má na sobě určitý specifický druh dřeva jako je anglická třešeň, javor, bříza nebo eben. Každý kus je originál. Název použitého dřeva je vyryt na stranici. Dalšími speciálně použitými a odolnými materiály jsou například alpský kámen nebo černá břidlice.

ROSS AND BROWN

Ross & Brown je mladá milánská značka, která se vyznačuje vintage/retro stylem. Jejich cílem je umožnit každému vyjádřit prostřednictvím brýlí svoji osobnost a styl. Každá obruba připomíná město v určitém časovém okamžiku a vystihuje jeho atmosféru. Například model Dallas vystihuje Dallas v 80. letech, město ropných magnátů, rychlých aut a kovbojů. Model Habana je inspirován 50.lety, kdy kubánská Havana se svou okouzlující smyslností patřila k mezinárodním městům. Nebo model Los Angeles, který ztvárňuje toto město v 70. letech plné slunce, zábavy a dobrodružství. Ross & Brown se inspiroval těmito klasickými styly a znovu je objevil prostřednictvím inovativních materiálů a barevných kombinací. Zároveň jde o nadčasový design s moderním propletením.

KALEOS

Tato značka byla založená v roce 2013 ve Španělsku. Koncept tvoří móda, kvalita a luxus, který se odráží v jejich brýlích. Každých šest měsíců návrhářka Claudia přináší na trh novou kolekci a překonává zažité představy o stylu brýlí. Brýlové kousky kombinují současné trendy s funkčností. Vyrábějí se ručně rok a půl. Vy pak můžete na obličeji pocítit kvalitu, na kterou se vyplatí počkat.

LOOL

Studio Lool založil v roce 2017 tým mladých designerů s jedinečnou vizí v oblasti optiky. Uvedli na trh speciální bezšroubový systém, který si nechali patentovat. S jeho využitím začali vyrábět kreativní obruby, které jsou funkční, lehké a technické, vyrobené bez svařování a šroubů. Jde o velice lehké brýle z austenitické oceli s vynikající pružností, odolností proti korozi a mechanickou pevností. Materiál je potažen pouze čistými kovy jako je 24 karátové zlato, titan, stříbro a palladium, díky čemuž je hypoalergenní a nereaguje s pokožkou. Pokud hledáte nerozbitné a extrémně lehké brýle, budou to Lool brýle splňovat.

A SPOUSTU DALŠÍCH

Zastavte se k nám do optiky vyzkoušet brýle od menších evropských značek. Věříme, že se do nich zamilujete tak, jako my a mnoho našich spokojených zákazníků.