Naše značky

FOR ART´S SAKE / KOMONO / DICK MOBY / EINSTOFFEN / ROSS AND BROWN / LOOL / HUMPHREY´S / KALEOS /

FOR ART´S SAKE

Značka For Art's Sake byla založena v roce 2016 a je jednou z největších a nejzajímavějších značek brýlí, která vzešla z Londýna. Tato anglická značka je známá svými odvážnými detaily a lehkým přístupem k luxusu. Jejich heslo Designed to Delight = designováno k potěšení, můžeme najít v propracovaných detailech brýlí. Brýle jsou vyrobeny z nerezové oceli, která je buď potažena 12ti karátovým zlatem nebo palladiem, díky čemuž jsou hypoalergenní. Zajímavostí jsou sedýlka z křišťálu jadeitu, který má údajně pozitivní a léčivé účinky. Značka vytváří brýle, které kombinují cenově dostupný luxus s výjimečnou ruční kvalitou za dobrou cenu.
For Art's Sake také podporuje některé charitativní organizace. Při každém nákupu darují prostřednictvím Restoring Vision brýle těm, kteří je potřebují a také zasadí jeden strom díky organizaci Trees for the Future.
Dioptrické dámské

Dioptrické pánské

KOMONO

Komono přináší do světa doplňků svůj elegantní design inspirovaný minimalistickým estetickým vzhledem a barevnou paletou barev. Tomu napovídá i samotný název Komono, který v překladu znamená “drobnost/malé věci”. Zakladatelé Raf a Anton vedou značku v zakořeněné belgické tradici, v hluboké oddanosti kvalitě a řemeslu už od roku 2009. Představují globální módu na dosah ruky. Kromě výroby brýlí se věnují rovněž výrobě hodinek. Značka je perfektní směsí vize (výroba brýlí) a načasování (výroba hodinek).
Dámské

Pánské

DICK MOBY

Nizozemská značka Dick Moby představuje udržitelné brýle šetrné k životnímu prostředí. Její zakladatelé milují planetu a zvláště vodnatá místa. Jejich heslem je, že důležité je nejen vypadat dobře, ale vypadat dobře pro naši planetu. Brýle vyrábí z biologicky odbouratelných nebo recyklovaných materiálu. Plastové obruby jsou vyrobeny buď z recyklovaného acetátu nebo biodegradovatelného materiálu, který se rozloží za 115 dní v kompostové půdě při specifických podmínkách. Kovové brýlové obruby jsou vytvořeny ze 100% recyklovatelných částí chirurgické oceli a tím pádem jsou hypoalergenní. Plnou ochranu vůči slunci vám ve slunečních modelech budou zabezpečovat skla značky Zeiss. Jejich brýlové obruby ale nejsou specifické pouze udržitelností, jde zároveň o originální designové kousky s propracovanými detaily.
Dámské

Pánské

EINSTOFFEN

Od založení značky v roce 2008 měli zakladatelé dvě hnací síly: svobodu a nezávislost. Ať už pracují se dřevem, kamenem nebo acetátem, v produktu Einstoffen je vždy velká část přírody. Jedinečný švýcarský design se postará o to aby každý model elegantně doplňoval vaši vizáž a osobnost. Přírodní materiály, jako je dřevo, kámen nebo acetát, jsou hlavními složkami tohoto organického vzhledu. Výrobky navrhují výhradně ve Švýcarsku a rádi používají neobvyklé materiály nebo začleňují do brýlí i extravagantní detaily. Každá obruba má na sobě určitý specifický druh dřeva jako je anglická třešeň, javor, bříza nebo eben. Každý kus je originál. Název použitého dřeva je vyryt na stranici. Dalšími speciálně použitými a velmi odolnými materiály jsou například alpský kámen nebo černá břidlice.
Dámské

Pánské

ROSS AND BROWN

Ross & Brown je mladá milánská značka, která se vyznačuje vintage/retro stylem. Jejich cílem je umožnit každému vyjádřit prostřednictvím brýlí svoji osobnost a styl. Každá obruba připomíná město v určitém časovém okamžiku a vystihuje jeho atmosféru. Například model Dallas vystihuje Dallas v 80. letech, město ropných magnátů, rychlých aut a kovbojů. Model Habana je inspirován 50.lety, kdy kubánská Havana se svou okouzlující smyslností patřila k mezinárodním městům. Nebo model Los Angeles, který ztvárňuje toto město v 70. letech plné slunce, zábavy a dobrodružství. Ross & Brown se inspiroval těmito klasickými styly a znovu je objevil prostřednictvím inovativních materiálů a barevných kombinací. Zároveň jde o nadčasový design s moderním propletením.
Dámské

Pánské

LOOL

Studio Lool založil v roce 2017 tým mladých designerů s jedinečnou vizí v oblasti optiky. Uvedli na trh speciální bezšroubový systém, který si nechali patentovat. S jeho využitím začali vyrábět kreativní obruby, které jsou funkční, lehké a technické, vyrobené bez svařování a šroubů. Jde o velice lehké brýle z austenitické oceli s vynikající pružností, odolností proti korozi a mechanickou pevností. Materiál je potažen pouze čistými kovy jako je 24 karátové zlato, titan, stříbro a palladium, díky čemuž je hypoalergenní a nereaguje s pokožkou.
Dioptrické dámské

Dioptrické pánské

HUMPHREY´S

V roce 1994 byla uvedena na trh kolekce brýlí Humphrey´s, značka inspirovaná městským  “street stylem”, značka pro mladé lidi, kteří jsou rádi o krok napřed. Brýle jsou pestré a nezaměnitelné. Neobvyklý a stylový design obrub Humphrey´s dává svým zákazníkům prostor, aby se každý den nebáli se experimentovat a vystoupit z řady. Určeno pro mladé nejen věkem ale i srdcem, pro ty co se vyznají v módě a nestydí se to ukázat. Značka je synonymem pro nekonvenční vzhled a je zaměřena na módu která současně poskytuje maximální prostor pro osobní styl svého uživatele. To je právě důvod, proč mladí lidé, kteří si uvědomují svůj styl, milují nekomplikovanou kolekci , která jim umožňuje vytvořit svůj vlastní vzhled. Od obrub puristických a čistých až po okouzlující barevné modely.
Dioptrické pánské

Dioptrické dámské

KALEOS

Vznikla v roce 2013 v Barceloně. Zakladateli jsou dvojice Juan Gassó a Claudia Brotons.

Kaleos znovu objevuje koncept současných brýlí, kombinuje design, módu a luxus.


Móda, inovace a kvalita jsou hodnoty, které značku inspirují a vedou.

Každých šest měsíců Claudia přináší na trh novou kolekci a překonává zažité představy o stylu. Brýlové kousky se složitou konstrukcí, jejichž výroba trvá více než rok a půl. Brýle, které kombinují současný vkus s funkčností; ručně dělané a tvarovatelné.

Od roku 2013 značka Kaleos zcela nově definovala brýle jako doplněk díky své vysoké úrovni kvality a pozornosti k detailu.

Dioptrické dámské

Dioptrické pánské