Left Pokračovat v nakupování
Vaše objednávka

V košíku nemáte žádné zboží

Promotion
Read more
Když už mrkev nestačí.

Vlastnosti slunečních čoček

Kategorie zatmavení

C0: zatmavení do 18%, které představuje čiré nebo lehce tónované brýlové čočky. Jsou vhodné do interiéru nebo pokud je venku pod mrakem.

C1: zatmavení do 35%, které představuje lehce tónované brýlové čočky. Jsou vhodné, pokud je venku slabé sluneční záření.

C2: zatmavení do 62%, které představuje středně tónované brýlové čočky. Jsou vhodné, pokud je venku jasno.

C3: zatmavení do 85%, které představuje tmavě tónované brýlové čočky. Jsou vhodné i do vyšších nadmořských poloh, k moři nebo pokud je venku ostré slunce.

C4: zatmavení do 95%, které představuje velmi tmavé čočky. Jsou vhodné, pokud je venku mimořádně ostré slunce a není možné s nimi řídit motorové prostředky.

Celoplošně zabarvená brýlová čočka

Tato brýlová čočka je po celém svém povrchu stejně zatmavená v různých kategoriích.

Vysvětlení kategorií zatmavení viz výše.

Gradál

Tato brýlová čočka je na svém povrchu postupně barevně tónovaná, resp. zatmavená. Obvykle bývá maximum zatmavení u horní části brýlové obruby a postupně směrem dolů se zatmavení snižuje.

Polarizační brýlová čočka

Díky polarizaci dochází ke snížení nepříjemných odlesků od horizontálních ploch, jako například od vodní hladiny, sněhu, vozovky nebo kapoty auta. 

UV ochrana

Sluneční brýlové čočky s UV filtrem poskytují 100 % ochranu před negativním UV zářením v celém jeho rozsahu (tedy ochranu proti UV-A i UV-B zářením).

Zrcadlová brýlová čočka

Zrcadlová brýlová čočka díky své vysoce odrazivé přední ploše, připomínající zrcadlo, odráží sluneční světlo, takže poskytuje komfortní vidění.

Antireflexní úprava

Tato povrchová úprava snižuje odlesky na ploše brýlové čočky, díky čemuž do oka pronikne více světla a sledování okolí je tak příjemnější.